Перейти до основного вмісту

Почуття, що зашкалюють

 





Стаття про "Степ" в "Українській літературній газеті"

Головна  Новини  “Смертельний соль-дієз”: у Кропивницькому презентували книгу про російсько-українську війну

“Смертельний соль-дієз”: у Кропивницькому презентували книгу про російсько-українську війну

            У літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася презентація книги «Смертельний соль-дієз», яка побачила світ у кропивницькому поліграфічно-видавничому центрі «Імекс-ЛТД» у рамках комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства, інформаційної сфери та книговидання у Кіровоградській області.

            Видання приурочене до 11-ї річниці російсько-української війни та 3-ї річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

До збірки увійшли вірші, есеї, оповідання та документальні твори, написані з початку повномасштабної війни до 2024 року. Автори – чотирнадцять письменників, членів Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ»: Олександр Архангельський, Ольга Полевіна, Ніна Даниленко, Максим Липкан, Людмила Ніколаєвська, Галина Суржок, Олена Трибуцька, Наталія Фесенко, Надія Чичкан, Тетяна Микитась, Людмила Юферова, Валентина Кондратенко-Процун, Людмила Олександрук, Назарій Назаров.

На презентацію були запрошені викладачі та здобувачі освіти Кропивницького будівельного фахового коледжу.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Науковиця музею Наталія Мельниченко розповіла студентству про історію створення  літературного об’єднання на Кіровоградщині, його керманичів Анатолія Хорунжого, Віктора Яроша, Миколу Смоленчука, Віктора Погрібного, познайомила присутніх зі «степівчанками» Ольгою Полевіною, Ніною Даниленко та Надією Чичкан.

«Слово – сильна зброя», − вважає,  Ольга Полевіна, очільниця Кіровоградського обласного літоб’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного. Емоції і почуття, що зашкалюють, перетворені авторами на прозові та поетичні рядки.

Ніна Даниленко зазначила, що видання розраховане на широке коло читачів, прочитала уривок з гостросюжетної історії про дівчину, якій війна відкрила безмежний цинізм її хлопця («Шлях до Іонічного моря»).

Свої вірші молоді зачитала поетеса Надія Чичкан. Говорили і про щоденник Людмили Юферової ‒ уродженки Добровеличківського району Кіровоградської області. Нині вона проживає в селі Дмитрівка Бучанського району Київської області. Пані Людмила записала жахливі події першого місяця повномасштабного вторгнення рашистів на нашу землю.

Світлана Колесник, т.в.о. директора літературно-меморіального музею                        І.К. Карпенка-Карого, наголосила на важливості літератури, що фіксує події війни та передає дух спротиву й незламності українців. Це книга-свідок епохи і водночас – захоплююча, обпікаюча, полум’яна оповідь про нашу непохитність.

Байдужих не було, бо те про що йдеться  у книзі – без права забуття.

У стінах музею лунала українська пісня у виконанні бандуристки, викладачки дитячої музичної школи № 4 міста Кропивницького Ірини Держенюк.

За традицією музейники подарували «степівчанам» афішу заходу та подякували всім присутнім за участь і запросили на майбутні літературні заходи, які обіцяють бути не менш цікавими та насиченими.

Наталія Мельниченко, науковиця літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого

 

Популярні дописи з цього блогу

А що там із фейсом у скинутого літературного короля?

Унікальна книга з участю "Степу" "Чи бачать небеса котів" уже презентується ФОТО

ОСОБЛИВІ ОКУЛЯРИ ДЛЯ «СТЕПУ»