Сайт Національної спілки письменників України опублікував статтю, що стосується "Степу"
Побачив світ літературно-мистецький альманах Коростенщини «Просто на Покрову» (№17, 2023)
Гортаю літературно-мистецький альманах Коростенщини «Просто на Покрову» (№17, 2023) і радію, що є люди, які дбають про те, щоб художнє слово сучасників не впало в річку забуття.
Насправді не так уже й багато тих, хто володіє Словом і може висловити через нього своє бачення Всесвіту, зловити мить і закарбувати її в художньому творі. Не так уже й багато – кілька сотень серед мільйонів. А тих, хто вже чогось досяг, набагато менше.
Письменники часто-густо «замкнені» у своїх регіонах, не знайомі з творами інших. Чому? А подивіться хоча б на тиражі книжок та альманахів!
Сучасники – такі собі критики. Історія знає багато прикладів їхніх помилок. Скількох талановитих постатей оцінили вже «потім»! Тому головне завдання сучасників – донести створене, зберегти вимовлене слово, а час – потім! – дасть йому раду.
Літературні конкурси, свята, альманахи, книговидання – саме про це. Вони потрібні. І низький уклін тим митцям, які дбають саме про літературний процес, намагаються його активізувати, знайти, донести, зберегти художне Слово сучасників.
Ось така пафосна промова про літературний альманах Коростенщини, що видається з 2007 року завдяки письменникові Вікторові Васильчуку, редактору газети «Вечірній Коростень», який є ще й засновником Всеукраїнського літературно-мистецького Свята!
Розумію, скільки потрібно енергії, дипломатії, любові, розуміння важливості процесу, щоби протягом стількох років робити таку важливу справу! Видання альманаху – це ще й редагування, пошук коштів, спілкування з авторами, купа організаційної роботи, не кажучи вже про головне – про творчість. Розумію, бо видання альманаху «Степ», який видає однойменне обласне літературне об’єднання Кіровоградщини, має такі ж проблеми. В останні два роки через брак коштів нам, на жаль, не вдалося видати чергові номери часопису, тож я аплодую панові Віктору за його величезну роботу.
Альманах цікавезний, географія творів вражає, він таки Всеукраїнський, хоча місцевих авторів достатньо. І це прекрасно: є гості альманаху і є господарі, з якими нам цікаво познайомитися. Радісно усвідомлювати, що наша земля така багата на талановитих людей.
Радію, що і я з колегами-«степівчанами» опинилася серед гостей. В альманасі надруковані вірші Олександра Архангельського, оповідання Ніни Даниленко і моє.
Радію новим друзям, завдяки творам яких до нас наблизилися інші області України, і бажаю й надалі творчому колективу альманаху «Просто на Покрову» творчої наснаги.
Ольга Полевіна,
голова Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» ім. Віктора Погрібного