У обласному музеї мистецтв міста Кропивницького в рамках проекту «Літературна вітальня» відбулася зустріч із письменницею Ольгою Полевіною. Модератором заходу була голова Кіровоградського обласного осередку Національної спілки письменників України Надія Гармазій.
Ольга Полевіна – член Національної спілки письменників України, голова обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, лауреат і дипломант міжнародних, всеукраїнських та регіональних літературних конкурсів. Пише романи, повісті, оповідання, вірші, п ’ єси, притчі, рецензії, документальні нариси, займається перекладами.Твори Ольги Полевіної виходили окремими книгами(популярні у читачів, зокрема, романи «Королева полину» і « Санта - Лючія»), друкувалися в газетах, журналах, на сайтах, у електронних книгах та аудіозбірках. А на цій зустрічі письменниця зосередилася на творах, які ще чекають видавця.
Список тут представницький і різножанровий.
Це романи «Чорні перли Аматерасу»,«Така довга зимова ніч»,«Тополя за вікном»,«Технологія любові», «Догнати привид», повісті «Право на помилку», «Кактус на підвіконні», а також написані у співавторстві з Олександром Архангельським «В розводах-плямах вікна електрички» та «В вікно втікають тихий вечір з ніччю».Плюс 24 казки для дітей з дорослим філософським підтекстом, 5 музичних казок, белетризовані біографії «Крізь простір і час.Видатні композитори», низка оповідань – реалістичних та з елементами хорору, містики і фентезі.До циклу «Байки з Чорнобаївки» увійшли 12 новел воєнної тематики.
Поява деяких творів пов’язана з курйозними і драматичними історіями.Наприклад, один роман письменниця випадково стерла в комп’ютері і впала у відчай, бо думала, що відновити художній текст неможливо,та все-таки це зробила, хоч і вийшов він дещо іншим. Ще один роман задумала написати від імені чоловіка, а коли закінчила, захотілося відтворити ті ж самі події і з точки зору його дружини – читачеві цікаво співставити. Як директор музичної школи Ольга Полевіна з прикрістю спостерігала, як нелегко учням запам ’ ятовувати цифри і дати з біографій композиторів, тому вирішила подати їхні життєписи у формі оповідань зі збереженням фактологічного матеріалу. Ніколи не бралася за дитячі казки і лише на прохання колеги, що формувала збірку, неохоче написала одну – а читачам вона сподобалося і авторка зрозуміла, що і такі речі їй цілком під силу.
Ольга Полевіна зазначила, що їй подобається зображувати літературно-видавниче середовище, оскільки воно їй добре знайоме і там є з кого списувати прототипи персонажів. На запитання,як вона працює над творами, письменниця відповіла, що ніколи не пише вночі, максимум до 22-ї години,не складає планів, а сюжети часто обдумує у транспорті – дорога до роботи займає годину.
Ольгу Полевіну привітали з бенефісом директор видавництв «Імекс ЛТД» Тамара Саміляк і донька попереднього багаторічного очільника літоб ’ єднання «Степ» Віктора Погрібного Ольга Погрібна. На зустріч прийшли степівчани Ніна Даниленко, Тетяна Микитась, Галина Суржок, Олена Трибуцька, Наталія Фесенко, Надія Чичкан, Анатолій Саржевський. Літератори подякували Ользі Полевіній за створення у літоб ’ єднанні жвавої, доброзичливої і креативної атмосфери, яка стимулює до творчості.
Ольга Полевіна справді є невтомним генератором ідей і ефективним менеджером. Під час війни, без спонсорів, без грантів, без жалібних нарікань на те, що «нам ніхто не дає грошей» за 9 місяців «Степ» випустив 6 книжок. Дві – воєнної тематики. Одна(повість для дітей і підлітків )–– всеукраїнський проект, а 5 – твори виключно степівчан. Ще дві збірки на підході і вже пишуться тексти для наступних.Навряд чи є в Україні літературний осередок, який здатен на подібну результативність.
Ніна Даниленко,
прозаїк, член Кіровоградського обласного літературного об ’ єднання «Степ» ім. Віктора Погрібного